Просьба о молитве об отце Вячеславе

Дорогие друзья, братья и сестры!
Протоиерей Вячеслав Перевезенцев,
настоятель храма святого Николая в села Макарово (вблизи г. Черноголовка) Московской области,
тяжело заболел.
Пожалуйста, помолитесь, кто может, о его здоровье!

Владыко, Вседержителю, святый Царю, наказуяй и не умерщвляяй, утверждаяй низпадающия и возводяй низверженные, телесныя человеков скорби исправляяй, молимся Тебе, Боже наш, раба Твоего протоиерея Вячеслава немоществующа посети милостию Твоею, прости ему всякое согрешение вольное и невольное. Ей, Господи, врачебную Твою силу с небесе низпосли, еже управити ум и руку раба твоего лекаря, да нуждную хирургию сотворит благополучно, яко да телесному недугу больнаго раба твоего протоиерея Вячеслава совершенно исцелитися, и всякому нашествию неприязненному далеко отгнану быти от него.

Сам Господи, прикоснися телеси, угаси огневицу, укроти страсть и всякую немощь таящуюся, буди врач раба Твоего протоиерея Вячеслава, воздвигни его от одра болезненнаго и от ложа озлобления цела и всесовершенна, даруй его Церкви Твоей благоугождающа и творяща волю Твою. Твое бо есть, еже миловати и спасати ны, Боже наш, и Тебе славу возсылаем, Отцу и Сыну и Святому Духу, ныне и присно и во веки веков. Аминь.

протоиерей Вячеслав Перевезенцев протоиерей Вячеслав Перевезенцев протоиерей Вячеслав Перевезенцев протоиерей Вячеслав Перевезенцев