Покров Пресвятой Владычицы нашей Богородицы и Приснодевы Марии

14 октября 2017 года. Седмица 19-я по Пятидесятнице.
Покров Пресвятой Владычицы нашей Богородицы и Приснодевы Марии.
Проповедь протоиерея Вячеслава Перевезенцева.

Храм Святителя и Чудотворца Николая (село Макарово). Покров Пресвятой БогородицыПокров Пресвятой Богородицы

Тропарь Покрова Пресвятой Богородицы, глас 4 Покров Пресвятой Владычицы нашей Богородицы и Приснодевы Марии.
Днесь, благовернии людие, светло празднуем, осеняеми Твоим, Богомати, пришествием, и к Твоему взирающе пречистому образу, умильно глаголем: покрый нас честным Твоим Покровом и избави нас от всякаго зла, молящи Сына Твоего, Христа Бога нашего, спасти души наша.

Кондак Покрова Пресвятой Богородицы, глас 3
Дева днесь предстоит в церкви и с лики святых невидимо за ны молится Богу, Ангели со архиереи покланяются, апостоли же со пророки ликовствуют: нас бо ради молит Богородица Превечнаго Бога.

Величание Покрову Пресвятой Богородицы
Величаем Тя, Пресвятая Дево, и чтим Покров Твой честный, Тя бо виде святый Андрей на воздусе, за ны Христу молящуюся

Проповеди в 2017 году »