31 декабря 2023 года — Неделя перед Рождеством Христовым, святых отец.

31 декабря 2023 года.

перед Рождеством Христовым, святых отец.
После Божественной Литургии был отсужен
Новогодний молебен.

Проповедь протоиерея Андрея Фёдорова.
Храм Святителя и Чудотворца Николая (село Макарово). Неделя перед Рождеством Христовым, святых отец.Неделя перед Рождеством Христовым, святых отец.

31 декабря 2023 года. Неделя 30-я по Пятидесятнице перед Рождеством Христовым, святых отец. Молебен на Новый Год.  Проповедь протоиерея Андрея Фёдорова в Свято-Никольском храме село Макарово (г.о. Черноголовка Московская область).
Тропарь в Неделю святых отец, глас 2.

Ве́лия ве́ры исправле́ния:/ во исто́чнице пла́мене, я́ко на воде́ упокое́ния,/ святи́и трие́ о́троцы ра́довахуся,/ и проро́к Дании́л львом па́стырь, я́ко овца́м, явля́шеся.// Тех моли́твами, Христе́ Бо́же, спаси́ ду́ши на́ша.

Кондак в Неделю святых отец, глас 6.

Рукопи́саннаго о́браза не поче́тше,/ но Неопи́санным Существо́м защити́вшеся, треблаже́ннии,/ в по́двизе огня́ просла́вистеся;/ среде́ же пла́мене нестерпи́маго стоя́ще, Бо́га призва́сте:/ ускори́, о Ще́дрый!/ И потщи́ся, я́ко ми́лостив, в по́мощь на́шу,// я́ко мо́жеши хотя́й.

Кондак в Неделю святых отец, аще внутрь предпразднства, глас 1.

Весели́ся, Вифлее́ме, Евфра́фо, гото́вися:/ се бо А́гница, Па́стыря вели́каго во утро́бе нося́щи, е́же роди́ти тщи́тся,/ Его́же зря́ще, Богоно́снии отцы́ веселя́тся,// с па́стырьми пою́ще Де́ву доя́щую.

Проповеди в 2023 году »