14 октября 2016 года — Покров Пресвятой Владычицы нашей Богородицы и Приснодевы Марии.

14 октября 2016 года.
Седмица 17-я по Пятидесятнице.

Покров Пресвятой Владычицы нашей
Богородицы и Приснодевы Марии.

Проповедь протоиерея Андрея Федорова.
Храм Великомученика и Целителя Пантелеимона (город Черноголовка). Покров БогородицыПокров Богородицы

14 октября 2016 года. Покров Пресвятой Владычицы нашей Богородицы и Приснодевы Марии. Проповедь протоиерея Андрея Федорова в храме Святителя и Чудотворца Николая (село Макарово, г.о. Черноголовка).

Тропарь Покрова Пресвятой Богородицы, глас 4
Днесь, благовернии людие, светло празднуем, осеняеми Твоим, Богомати, пришествием, и к Твоему взирающе пречистому образу, умильно глаголем: покрый нас честным Твоим Покровом и избави нас от всякаго зла, молящи Сына Твоего, Христа Бога нашего, спасти души наша.

Кондак Покрова Пресвятой Богородицы, глас 3
Дева днесь предстоит в церкви и с лики святых невидимо за ны молится Богу, Ангели со архиереи покланяются, апостоли же со пророки ликовствуют: нас бо ради молит Богородица Превечнаго Бога.

Величание Покрову Пресвятой Богородицы
Величаем Тя, Пресвятая Дево, и чтим Покров Твой честный, Тя бо виде святый Андрей на воздусе, за ны Христу молящуюся.

Проповеди в 2016 году »