14 октября 2015 года — Покров Пресвятой Владычицы нашей Богородицы и Приснодевы Марии

14 октября 2015 года.
Седмица 20-я по Пятидесятнице.

Покров Пресвятой Владычицы нашей Богородицы и Приснодевы Марии.

Проповедь протоиерея Вячеслава Перевезенцева.
Храм Святителя и Чудотворца Николая (село Макарово). Покров Пресвятой Владычицы нашей Богородицы и Приснодевы МарииПокров Пресвятой Владычицы нашей Богородицы и Приснодевы Марии

14 октября 2015 года. Покров Пресвятой Владычицы нашей Богородицы и Приснодевы Марии. Проповедь протоиерея Вячеслава Перевезенцева. Свято-Никольский храм (село Макарово, г.о. Черноголовка).

Тропарь Покрова Пресвятой Богородицы, глас 4
Днесь, благовернии людие, светло празднуем, осеняеми Твоим, Богомати, пришествием, и к Твоему взирающе пречистому образу, умильно глаголем: покрый нас честным Твоим Покровом и избави нас от всякаго зла, молящи Сына Твоего, Христа Бога нашего, спасти души наша.
Кондак Покрова Пресвятой Богородицы, глас 3
Дева днесь предстоит в церкви и с лики святых невидимо за ны молится Богу, Ангели со архиереи покланяются, апостоли же со пророки ликовствуют: нас бо ради молит Богородица Превечнаго Бога.
Величание
Величаем Тя, Пресвятая Дево, и чтим Покров Твой святый: Тя бо виде святый Андрей на воздусе, за ны Христу молящуюся.

За Литургией 14 октября 2015 года читали:
Евангелие от Луки
(глава 10, стихи 38 — 42; глава 11, стихи, 27 — 28)
Послание к Евреям святого апостола Павла
(глава 9, стихи 1 — 7)