9 октября 2016 года — Апостол и евангелист Иоанн Богослов

9 октября 2016 года.
Неделя 16-я по Пятидесятнице.

Апостол и евангелист Иоанн Богослов.

Проповедь протоиерея Вячеслава Перевезенцева.
Храм Святителя и Чудотворца Николая (село Макарово). Апостол Иоанн БогословАпостол Иоанн Богослов

9 октября 2016 года. Неделя 16-я по Пятидесятнице. Апостол и евангелист Иоанн Богослов. Проповедь протоиерея Вячеслава Перевезенцева. Свято-Никольский храм с. Макарово (г.о. Черноголовка).

Тропарь апостола и евангелиста Иоанна Богослова, глас 2
Апостоле, Христу Богу возлюбленне, ускори избавити люди безответны: приемлет тя припадающа Иже падша на перси Приемый, Егоже моли, Богослове, и належащую мглу языков разгнати, прося нам мира и велия милости.

Кондак апостола и евангелиста Иоанна Богослова, глас 2

Величия твоя, девственниче, кто повесть? Точиши бо чудеса, и изливаеши исцеления, и молишися о душах наших, яко Богослов и друг Христов.
Величание апостолу Иоанну Богослову
Величаем тя, апостоле Христов и Евангелисте Иоанне Богослове, и чтем болезни и труды твоя, имиже трудился еси во благовестии Христове.

Проповеди в 2016 году »